Kaliopi - Daj da pijam

Рейтинг: 0

Исполнитель: Kaliopi

Название песни: Daj da pijam

Продолжительность mp3: 03:33

Дата добавления: 2014-09-06

Текст просмотрен: 702
Скачать


Другие песни исполнителя Kaliopi


Текст песни:

еј, дал' заборави колку денови те чекав
еј, дали помисли колку ноќи за мене се неспани
еј, дали чувствуваш колку горам јас
кога ти крај мене не си

дај да пијам од твоите усни
ноќва ке ни помине
ако можеш, ако можеш,
во сон ти земи ме
дај да бидам твое вино
и ти од мене напиј се
ако можеш, ако можеш
не заборавај ме

еј, ајде кажи ми до кога скитници ке бидеме
еј, зар е премногу кога барам крај мене да заспиеш
еј, верувај јас знам дека уште само ноќ
една нок, јас ќе те имам

дај да пијам.....


Видео: Калиопи - Дај да пијам / Kaliopi - Daj da pijamФотогалерея:

Kaliopi-Daj da pijam

Комментарии (0)